SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK > ÇEVRESEL PERFORMANS > ÇEVRE YÖNETİMİ POLİTİKAMIZ

ÇEVRESEL PERFORMANS

Kordsa’da stratejimizin temelini oluşturan yedi değerimizden biri çevrenin korunmasıdır. Tüm faaliyet ve yatırımlarımızda önceliğimiz, temiz teknolojilere yatırım ve atık yönetimi sayesinde çevre kirliliğini önlemek, enerji tüketimini ve emisyonları azaltmak ve suyu verimli kullanmaktır.

ÇEVRE YÖNETİMİ POLİTİKAMIZ

Kordsa’da öncelikle insanı ve doğayı esas alan bir üretim anlayışıyla faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Tüm tesislerimizde geçerli olan Kordsa İSGÇS (İş Sağlığı & Güvenliği, Çevre & Sürdürülebilirlik) Politikamız, her yıl Global İSGÇS Müdürü tarafından gözden geçirilir, güncellenir ve CEO’muz tarafından onaylanır.

Enerji ve su gibi doğal kaynakların verimli kullanılması, biyolojik çeşitliliğin korunması ve iklim değişikliği ile mücadele ilgili taahhütlerimizi içeren bu politika ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi Standardı ile bağlantılıdır.

ISO 14001:2015 sertifikasına sahip olan Türkiye tesisimize ek olarak Endonezya tesisimiz de 2017’de sertifikasını aldı. Tayland, ABD ve Brezilya tesislerimizde de 2018’e kadar çevre yönetim sistemi sertifikası almayı hedefliyoruz.