SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK > EKONOMİK PERFORMANS > AR-GE VE İNOVASYON

EKONOMİK PERFORMANS

Yeni ürünlerimiz ve deneyimimiz aracılığıyla dünyaya teknoloji ve Türk mühendisliğinin bilgi ve tecrübesini ihraç ediyoruz. Kordsa Naylon 6.6 ve HMLS polyester ürünlerinin dünyadaki lider üreticileri arasındadır.

AR-GE VE İNOVASYON

Kordsa’da şirket kültürümüzün önemli bir unsuru olarak Ar-Ge ve inovasyon, ürün, kalite ve servis ile farklılaşmada operasyonel mükemmellik ile birlikte iş stratejilerimizin temelinde yer alıyor.

Teknoloji fonksiyonumuzun Kocaeli’ndeki ve İstanbul’daki Ar-Ge Merkezleri’nde, malzeme, proses ve ekipman üzerine yaptığı araştırma geliştirme faaliyetleriyle daha etkin üretim koşulları oluşturması sayesinde, pazar ve teknoloji lideri olmayı ve müşterilerimize daha rekabetçi ve yenilikçi ürünler sunmayı başarıyoruz.

Kordsa olarak, TÜBİTAK MAM, Sabancı Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Akron Üniversitesi, Tokyo Teknoloji Enstitüsü ve Aachen Üniversitesi gibi kurumlarla iş birlikleri yapıyoruz. Projelerinin içeriğinde yer alabilen ancak kendi uzmanlık alanımız dışındaki konularda üniversitelerle temasa geçiyor ve ilgili konudaki uzman ve yetkin akademisyenler ile çalışmalar yürütüyoruz. Tüm projeleri gizlilik anlaşmaları ile koruyor, etik unsurlar ve fikri mülkiyet konularını titizlikle ele alıyoruz.

Ar-Ge merkezinde yürüttüğümüz projelerle, çevresel etkileri dikkate alarak enerji verimliliğini arttırmak ve karbondioksit emisyonlarını azaltmak üzere yeni ürün ve teknolojiler geliştirmeyi hedefliyoruz.

Sabancı Üniversitesi ile yaptığımız iş birliği ile kurduğumuz Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’nde kompozit malzeme teknolojileri alanında lisansüstü eğitim, temel araştırma, uygulamalı araştırma, ürün geliştirme, üretim, kuluçka hizmetleri ve ticarileştirme faaliyetleri gerçekleştiriyoruz.

Yeni ürünlerde markalaşma çalışmalarına da devam ediyoruz. Ar-Ge Merkezi kuruluşundan bu yana alınmış olan Twixtra, Monolyx, Capmax, Hartech ve Kratos markaları ek olarak 2015 yılında da The Reinforcer markalarımız arasında yer aldı.

2016 yılında yeşil renkli kord bezi ile endüstriyel tasarım tescili aldık. Ayrıca Yapı Güçlendirme İş Biriminin yeni ürün geliştirme faaliyetlerini hızlandırmak için beton laboratuvarı kurduk. Kompozit Teknolojileri İş Birimimizde ise karbon fiber ve hibrit bez dokuma ürünlerini başarı ile ürettik ve geliştirdiğimiz reçine sistemleri ile karbon, cam ve aramid prepreg üretmeyi başladık.