ENDÜSTRİYEL > İNŞAAT GÜÇLENDİRME TEKNOLOJİLERi

KraTosTM Macro, KraTosTM Micro

2014 yılının ikinci çeyreğinde oluşturulan Kordsa inşaat Güçlendirme Birimi, inşaat güçlendirme ürünleri üretimi için pazar araştırmaları yapmakta ve teknoloji geliştirmektedir.

Kordsa, endüstriyel lif teknolojisindeki birikimini, güçlendirme misyonu ile birleştirerek, inşaat Güçlendirme, Biriminin ilk ürünü olan Kratos markasının tanıtımını yapmıştır ve diğer yenlikçi güçlendirme malzemeleri için Ar-Ge faaliyetlerini sürdürmektedir.
Başarılı ve sürdürülebilir inşaat projeleri için hız, daha az işçilik ve ekipman ile enerji verimliliği, uzun süre dayanıklılık, ve düşük karbon salınımı sağlayan Kratos, inşaat sektörüne yönelik yeni bir beton güçlendirici sentetik fiber donatıdır. Nisan 2013'te Akçansa ve çimsa ile birlikte Sabancı Grubu Altın Yaka, Sinerji Kurumsal Alt Kategori Birincilik ödülü'nü alan Kratos, 500 Milyon Doların üstünde uluslarası lif donatıları pazarında, ilk Türk ürünü olmuştur. inşaat pazarının büyümesi ve farkındalığın artması ile en inovatif çözümlerden biri olan sentetik lif donatıları her geçen yıl daha çok tercih edilir hal almıştır.

CE Kalite Belgeli KraTos Sentetik Fiber Donatıları; daha az işçilik ile betonu taşıma kapasitesini arttırıp, dayanım ve uzun süre dayanıklılık konusunda güçlendirirken, aynı zamanda çatlakların da önlenmesini sağlamakta ve bu yönüyle KraTos Makroaltyapı ve üstyapı projelerinde çelik hasır ve çelik teller yerine kullanılmaktadır. KraTos Mikro, kolay kullanımı ve içten kürleme özelliği ile pazarda rakiplerinden farklılaşarak etkin çözüm sunmaktadır. KraTos Makro ve Mikro ürünleri yerel pazarda önemli projelerde sağladığı kullanım kolaylığı avantajları ve performansı ile tercih edilmeye başlamış ve küresel ayakizimizin olduğu pazarlarda yer alma faaliyetlerimiz devam etmektedir.

Ürün Dokümanı