BASIN ODASI > BASINDA Kordsa
Geri

Kordsa, gençleri destekleyerek geleceği güçlendirmeye devam ediyor

05.02.2018

Güçlendirme lideri Kordsa; gençleri teknoloji, inovasyon, Ar-Ge ve mühendisliğe teşvik etme vizyonuyla, son olarak Uludağ Üniversitesi Kariyer Merkezi’nin “Tekstil Sanayii için Ar-Ge Personeli Yetiştirme Programı” kapsamında öğrencilere eğitim vermeye başlıyor.

Geliştirdiği teknolojiler, global çapta imza attığı iş birlikleri ve yürüttüğü projelerle lastik ve inşaat güçlendirme ile kompozit teknolojileri sektörünün öncülerinden, Sabancı Holding iştiraki Kordsa, üniversite ve sanayi iş birliğinin öncü ve örnek uygulamalarına devam ediyor.

Kordsa, son olarak Uludağ Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin gerçekleştirdiği Tekstil Sanayii için Ar-Ge Personeli Yetiştirme Programı’na dahil oldu.

Program, 2 Şubat ve 23 Mart’ta Kordsa İzmit tesisleri ile sanayi ve üniversiteyi tek çatı altında birleştiren Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Program kapsamında Uludağ Üniversitesi öğrencilerine proje yönetimi, özel lif üretim teknolojileri, kompozit malzemeleri üzerine eğitimler verilecek, ayrıca İzmit tesisinde üretim hattı turu da yapılacak. Yaklaşık 25 öğrencinin katılacağı programda, öğrencilerin tamamına yakını tekstil mühendisliği eğitimi alıyor.

Türkiye’den tüm dünyaya teknoloji ihraç eden Kordsa’nın, geleceği güçlendirme misyonuyla destek verdiği projelerden biri olan bu programı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı da destekliyor.

Yaptığı her işin merkezine Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarını koyan, açık inovasyon konusunda ülkemizin öncü markalarından Kordsa, üniversitelerle yaptığı iş birlikleriyle gençleri ve geleceği güçlendirmeye devam ediyor.


Geri